Sportowe Podsumowanie Dnia – 14 marca 2021 (niedziela)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Arsenal górą w derbach Londynu. Danil Medvedev triumfuje w Marsylii. Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrała Puchar Polski. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 14 marca 2021.

Piłka nożna

Na widzów Premier League w 28 kolejce czekało wiele emocji. Arsenal w ramach derbów Londynu podejmował u siebie Tottenham. Wynik otworzył w 33 minucie Eric Lamela, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Heung-Min Sona. Gospodarze wyrównali w 44 minucie dzięki bramce Martina Odegarda. W drugiej połowie na prowadzenie wyszli gospodarze. W 64 minucie Alexandre Lacazette zamienił karnego na bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Dzięki wygranej Arsenal awansował na 10 miejsce w tabeli, Tottenham jest siódmy.

Tenis

Danil Medvedev wygrał swój 10 zawodowy turniej w karierze. Tym razem Rosjanin triumfował w Marsylii, pokonując w finale Francuza Pierre’a-Huguesa Herberta. W pierwszym secie Medvedev przełamał rywala na 3-2, jednak Francuz już w następnym gemie odrobił stratę przełamania. Rosjanin nie poddał się i ponownie przełamał Herberta. Tym razem udało mu się utrzymać przewagę i wygrać seta 6-4. W drugiej partii pomimo wielu szans na przełamanie z obu stron do takiego nie doszło, wskutek czego o losach seta zadecydował tie-break. W nim lepszy był Francuz, który popisał się kilkoma efektownymi akcjami, nie dając szans Rosjaninowi, który przegrał drugą partię 6-7 (4-7). Decydujący set zaowocował tylko w jeden break point. Miało to miejsce przy stanie 5-4 dla Rosjanina i serwisie Francuza. Medvedev nie zmarnował takiej okazji i po dwóch godzinach i czternastu minutach zamknął mecz wynikiem 6-4, 6-7 (4-7), 6-4. Rosjanin od 15 marca zadebiutuje na pozycji wicelidera rankingu ATP.

Siatkówka

Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała bez większych problemów Jastrzębski Węgiel w finale Pucharu Polski. Pomimo tego, że faworyt z Kędzierzyna-Koźla był znany już przed meczem, to w początkowej fazie spotkania Zaksa musiała odrabiać straty. Udało się to przy stanie 7:7 i od tego momentu faworyci sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Finalnie Zaksa wygrała pierwszego seta 25:20. Drugi set przebiegał przez większość czasu pod dyktando Jastrzębskiego Węgla, który do stanu 19:18 ciągle wyprzedzał siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Dopiero w końcówce Zaksa odrobiła straty i wygrała 27:25. Trzecią partię można nazwać pogromem. Zaksa nie oddała prowadzenia ani na moment i wygrała ekspresowo trzeciego seta i cały mecz wynikiem 25:20, 27:25, 25:15.