Arsenal gra dalej

Piłkarze The Gunners, po pierwszym pewnym zwycięstwie nad Olimpiakosem 1:3 oraz zwycięstwie w Derbach północnego Londynu, zagrają rewanż z Grekami.

Pierwsza połowa z przewagą Arsenalu

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, obie ekipy walczyły o środek boiska. Następnie z biegiem czasu coraz bardziej do głosu dochodzili Kanonierzy. Dobrą sytuację w minucie 17 miał Pepe, ale po ograniu bramkarza Olimpiakosu, strzelił tuż obok bramki. Dwie minuty później setkę zmarnował El Arabi, którego strzał na bramkę obronił Leno. W minucie 23 cudowną okazję miał Aubameyang, ale źle uderzył piłkę, która poleciała ponad poprzeczkę. Od minuty 25 na boisku nic ciekawego się nie wydarzyło. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga połowa na korzyść Olimpiakosu

Po zmianie stron Olimpiakos zaczął dochodzić do głosu. Bardzo dużo błędów po stronie piłkarzy Artety pokazywało, że zaraz może się to źle skończyć. W minucie 51 tak się właśnie stało, gdy El Arabi strzałem na bramkę pokonał bramkarza Arsenalu. Olimpiakos nie zatrzymywał się i do 70 minuty przeważał na boisku. Wcześniej Mikel Arteta zrobił dwie zmiany – na boisku pojawili się Martin Odegaard oraz Thomas, którzy zmienili Elneny’ego i Ceballosa. Do niecodziennego wydarzenia doszło w minucie 82. Obrońca gości Ba najpierw dostał żółtą kartkę za uderzenie łokciem, a następnie wściekły uderzył piłkę w ziemię, otrzymując drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Do końca meczu nic ciekawego się nie wydarzyło. Drużyna Artety przegrała 0:1, ale dzięki pierwszemu spotkaniu awansowała do dalszej fazy.

Arsenal 0: 1 Olimpiakos