Sportowe Podsumowanie Dnia – 17 marca 2021 (środa)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Dubaju. Kolejne efektowne zwycięstwo Los Angeles Lakers. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 17 marca 2021.

Piłka nożna

Bayern Monachium pokonał u siebie Lazio 2:1 i wygrał dwumecz z włoską drużyną 6:2. Dla Bawarczyków strzelili po bramce Robert Lewandowski (w 33 minucie) i Maxim Choupo-Moting (w 73 minucie). Dla gości bramkę honorową strzelił w 82 minucie Marco Parolo. W ćwierćfinale jest również Chelsea. The Blues pokonali Atletico Madryt 2:0. Londyńczycy otworzyli wynik spotkania w 34 minucie golem Ziyecha. Wynik został ustalony w 94 minucie dzięki bramce Emerosa. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2020/2021 zobaczymy: Manchester City, Bayern Monachium, Chelsea, Liverpool, Porto, PSG, Borussię Dortmund i Real Madryt.

Tenis

Hubert Hurkacz przegrał mecz z Denisem Shapovalovem w meczu 1/8 finału w Dubaju. Polak w pierwszej partii szybko, bo już w trzecim gemie, stracił podanie. Kanadyjczyk grał pewnie i z minuty na minutę grał coraz lepiej, co sprawiło, że Hurkacz nie był w stanie odrobić start i przegrał pierwszą partię 4-6.  W drugim secie Shapovalov ponownie w trzecim gemie przełamał Polaka. Hurkacz nie był w stanie doprowadzić do choćby jednego break pointa, a do tego sam ponownie dał się przełamać i przegrał mecz 4-6, 3-6. Kanadyjczyk o półfinał zagra z Francuzem Jeremym Chardym.

Koszykówka

Los Angeles Lakers pokonali po zaciętym pojedynku Minnesota Timberwolves 137:121. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili zaledwie jednym punktem, a druga kwarta zakończyła się remisem. Lakers odskoczyli dopiero w trzeciej kwarcie, a w ostatniej dowieźli zwycięstwo do końca. Lakers zajmują obecnie 3 miejsce w Konfederacji Zachodniej, natomiast Minnesota jest ostatnia.