Sportowe Podsumowanie Dnia 18 marca 2021 (czwartek)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Manchester United eliminuje AC Milan z Ligi Europy. Młody Lorenzo Musetti w ćwierćfinale turnieju w Acapulco. Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała Zenit Kazań w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 18 marca 2021.

Piłka nożna

Za nami hit 1/8 finału Ligi Mistrzów. Manchester United wyeliminował po ciężkim dwumeczu AC Milan i awansował do ćwierćfinału. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1. W czwartkowy wieczór górą byli goście z Manchesteru. Zwycięstwo w dwumeczu zagwarantował w 49 minucie Paul Pogba. W innych spotkaniach Tottenham sensacyjnie został wyeliminowany przez Dynamo Zagrzeb, a Slavia Praga pokonała Rangersów.

Tenis

Lorenzo Musetti nie przestaje zaskakiwać w Acapulco. Dziewiętnastoletni Włoch awansował do ćwierćfinału, eliminując w 1/8 Amerykanina Francesa Tiafoe. Pierwszy set zapowiadał koniec magicznej przygody Włocha. Amerykanin sprawnie wygrał 6-2. W drugim secie role się odwróciły i przewagę zaczął zyskiwać dziewiętnastolatek, który finalnie wygrał 6-3. W trzecim secie obaj tenisiści stracili podanie dwa razy, jednak o losach meczu zadecydował tie-break. Wojna nerwów bezapelacyjnie należała do Włocha. Musetti  wygrał całe spotkanie 2-6, 6-3, 7-6( 7-1). Następnym przeciwnikiem tego obiecującego tenisisty będzie Bułgar Grigor Dimitrov.

Siatkówka

Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrała bardzo trudny mecz z Zenitem Kazań w Siatkarskiej Lidze Mistrzów, choć nic początkowo nie zapowiadało sukcesu polskiej ekipy. Przed meczem zdecydowanym faworytem do awansu był Zenit. Gospodarze dobrze radzili sobie w roli faworyta, ponieważ bez większych problemów wygrali pierwszego seta 25:22 i drugiego również 25:22. W trzecim secie Zenit miał nawet piłkę meczową, jednak Zaksa wyszła z opresji i wygrała seta 29:27, a następnie poszła za ciosem i triumfowała również w czwartej partii 25:22. W finałowym secie polska drużyna szybko odskoczyła rywalom i ostatecznie wygrała mecz 22:25, 22:25, 29:27, 25:22,1 6:14.