Sportowe Podsumowanie Dnia – 23 marca 2021 (wtorek)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Koronawirus w kadrze Polski. Magda Linette w drugiej rundzie turnieju w Miami. Zwycięstwo Orlenu Wisły Płock nad Sportingiem w LE piłkarzy ręcznych. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 23 marca 2021.

Piłka nożna

Czarne chmury zawisły nad kadrą reprezentacji Polski na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Według doniesień medialnych jeden z podstawowych piłkarzy naszej reprezentacji otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie, a jego udział w meczach kwalifikacyjnych stoi pod dużym znakiem zapytania. To nie pierwszy taki przypadek w polskiej kadrze, w przeszłości na COVID-19 chorowali m.in. Bartosz Bereszyński czy Grzegorz Krychowiak. Zainfekowany piłkarz przejdzie jutro dodatkowy test, który zadecyduje o jego starcie w meczach z Węgrami, Andorą i Anglią.

Tenis

Magda Linette zaliczyła udany powrót na korty po niedawnej kontuzji. Polka w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami pokonała reprezentantkę gospodarzy Robin Montgomery 6-1, 3-6, 6-0. Nasza reprezentantka od razu przejęła inicjatywę i odskoczyła 16-letniej Amerykance. Pierwszy set padł łupem Polki po zaledwie siedmiu gemach i półgodzinnej rywalizacji. W drugim secie nasza reprezentantka niespodziewanie straciła podanie już w drugim gemie. Co prawda stratę odrobiła, jednak nie na długo, ponieważ 16-latka objęła prowadzenie 4-2 i przewagi nie wypuściła do końca seta. Decydująca partia przebiegała już jednak kompletnie pod dyktando Polki, która wygrała cały mecz 6-1, 3-6, 6-0. W drugiej rundzie Polka zagra z Brytyjką Johanną Kontą.

Piłka ręczna

Piłkarze Orlenu Wisły Płock pokonali na wyjeździe Sporting Lizbona w ramach rywalizacji w Lidze Europy. Od początku spotkania goście musieli gonić wynik. Zespół z Lizbony prowadził w pewnym momencie nawet trzema bramkami, ale finalnie pierwsza połowa zakończyła się remisem 15-15. Druga połowa jednak zdecydowanie należała do płocczan, którzy utrzymywali w niej bezpieczną przewagę i wygrali ostatecznie 29-25.