Sportowe Podsumowanie Dnia – 24 marca 2021 (środa)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Faworyci zawodzą w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zajrzymy też na rywalizację tenisistów w Miami. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 24 marca 2021.

Piłka nożna

Trwają mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy, a dla niektórych ekip początki bywają trudne. Mistrzowie świata, czyli Francuzi, tylko zremisowali z Ukrainą 1-1. Gorzej poradziła sobie jednak Chorwacja. Wicemistrzowie świata ulegli Słoweńcom 0-1. Niewiele lepiej poradzili sobie Portugalczycy. Obecni mistrzowie Europy pokonali co prawda Azerbejdżan 1-0, ale zwycięstwo to rodziło się w bólach, a zwycięską bramką był samobój. Presji bycia faworytem nie wytrzymali również Holendrzy, którzy przegrali z Turcją 2-4. Swoje zadanie jako jedna z nielicznych bezbłędnie wykonała Belgia, która pokonała Walię 3-1. Dalsza rywalizacja w kwalifikacjach do ME już jutro.

Siatkówka

Cóż to był za mecz w Kędzierzynie-Koźlu! ZAKSA po arcyzaciętym meczu awansowała do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów, eliminując Zenit Kazań. Polska ekipa wygrała pierwsze spotkanie na wyjeździe 3-2 w setach. Mecz na własnym terenie nie zaczął się dobrze. Zenit łatwo wygrał pierwszą partię 25-17, jednak potem do głosu doszła ZAKSA. Polska ekipa wygrała drugą partię 25-16 i trzecią 25-21. W czwartym secie ZAKSA miała aż 4 piłki meczowe, ale Zenit wybronił się i wygrał 30-28. W decydującym secie polska drużyna ponownie miała 2 piłki meczowe, górą jednak był Zenit, który wygrał mecz 3-2 w setach. Ze względu na remis doszło do złotego seta. W decydującej rozgrywce ZAKSA ani razu nie pozwoliła gościom wyjść na prowadzenie. Ostatecznie wygrała 15-13 i przypieczętowała awans do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Trentino. Mecz zaplanowany jest na 1 maja.

Tenis

Trwają turnieje rangi 1000 panów i pań w Miami. W najciekawszych środowych meczach panów Pierre Herbert pokonał Pedro Sousę 6-1, 6-3, a Ernesto Escobedo wygrał 6-3, 6-2 z Paolo Lorenzim. Kibice nie zobaczyli jednak pojedynku Lloyda Harrisa z Andym Murrayem, ponieważ w ostatniej chwili Szkot poinformował o swojej rezygnacji z rywalizacji w Miami. W turnieju pań Danielle Collins wygrała z Kristiną Mladenovic 6-3, 6-3, z kolei Katie Boulter sensacyjnie pokonała Kristynę Pliskovą 4-6, 6-3, 6-3. Przypomnijmy, że w Miami rywalizują Polacy, w tym Hubert Hurkacz, Magda Linette oraz Iga Świątek.