Sportowe Podsumowanie Dnia – 25 marca 2021 (czwartek)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Polska reprezentacja na remis w starciu z Węgrami. Iga Świątek kontynuuje dobrą formę w Miami. Utah Jazz znowu wygrywa i prowadzi w Konfederacji Zachodniej NBA. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 25 marca 2021.

Piłka nożna

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zremisowała w swoim pierwszym meczu z Węgrami 3-3. Na pewno nie tak planował początek spotkania debiutujący na ławce trenerskiej Paulo Sousa. Węgrzy objęli prowadzenie już w 6 minucie dzięki bramce Rolanda Sallaia. Była to jedyna bramka pierwszej części spotkania. W drugiej połowie worek z bramkami się otworzył. W 52 minucie było już 2-0 dla Węgrów po trafieniu Adama Szalaia. Na boisku w 59 minucie pojawili się Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak, co okazało się kapitalnym posunięciem. Minutę po zmianie bramkę kontaktową strzelił Piątek. Realizator nie zdążył nawet do końca pokazać powtórki, a było już 2-2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jóźwiak. Węgrzy w 78 minucie ponownie wyszli na prowadzenie, które dał im Willi Orban, jednak 5 minut później Robert Lewandowski zagwarantował Polakom remis.

Tenis

Iga Świątek pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą i awansowała do 1/16 turnieju WTA 1000 w Miami. Początek spotkania zdecydowanie należał do Polki. Świątek podwójnie przełamała rywalkę i prowadziła już 5-1 przy swoim serwisie. Niespodziewanie jednak oddała serwis, po czym… ponownie została przełamana przez rywalkę. Na szczęście dla naszej zawodniczki Czeszka nie wytrzymała presji i została przełamana w ostatnim gemie, co dało Świątek zwycięstwo w pierwszej partii 6-4. Początek drugiej partii nie zwiastował łatwego awansu do 1/16 finału. Czeszka przełamała Polkę już w trzecim gemie, jednak od tego momentu ani razu nie zdołała utrzymać swojego podania, co sprawiło, że po godzinie i piętnastu minutach Polka triumfowała 6-4, 6-2. W 1/16 finału Świątek zmierzy się z Chorwatką Aną Konjuh.

Koszykówka

Utah Jazz się nie zatrzymują. Liderzy Konfederacji Zachodniej NBA pokonali u siebie Brooklyn Nets 118-88. Goście byli tłem dla gospodarzy w każdym aspekcie gry. Już po pierwszej kwarcie Jazz prowadzili 21 punktami, a potem już tylko sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Po żadnej z kwart Nets nie wyszli z większą liczbą punktów niż gospodarze. Utah Jazz po tym zwycięstwie umocnili się na pozycji lidera Konfederacji Zachodniej. Brooklyn Nets zajmuje trzecie miejsce w Konfederacji Wschodniej.