Zapomniane stadiony żużlowe – Gwardia Warszawa

Zapomniane Stadiony żużlowe- Gwardia Warszawa.

Zapomniane Stadiony żużlowe- Gwardia Warszawa.

Czas na drugą odsłonę serii, która przybliża nam zapomniane stadiony żużlowe. Dziś przedstawimy Państwu obiekt Gwardii Warszawa. Rozgrywki żużlowe rozpoczęły się tam w latach 50. XX wieku. Zapraszamy na drugą odsłonę serii: „Zapomniane stadiony żużlowe” – Gwardia Warszawa.

Zapomniane stadiony żużlowe – Gwardia Warszawa

Zanim stadion otworzył swoje podwoje, było tu Lotnisko Mokotowskie. Po II wojnie światowej zaczął jednak pełnić funkcję sportową. Od lat 50. XX wieku znajdował się tu stadion piłkarski z torem żużlowym, boiska treningowe, korty tenisowe, baseny odkryte ze skocznią oraz szereg hal sportowych.

Obiekt leżał wówczas na terenach należących do Skarbu Państwa. W 1971 roku został oddany w zarząd Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Zaś od 2007 roku zarządzała nim Komenda Główna Policji, która planowała zbudować tu centrum szkoleniowe. Z powodu fatalnego stanu technicznego nadzór budowlany nakazał zamknąć obiekty sportowe.

Obiekt przy ulicy Racławickiej przez lata gościł występy piłkarzy Gwardii Warszawa, w tym w I lidze i w europejskich pucharach. W dniach 27–29 lipca 1989 roku obiekt był areną IX Międzynarodowych Zawodów Straży Pożarnych oraz VII Międzynarodowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W 1993 roku bieżnię wokół boiska zamieniono na tor żużlowy. Miał on długość 383 metrów. Stadion był użytkowany do 1996 roku, później nastąpiła przerwa, by pod koniec 1999 roku go reaktywowano. Władysław Gollob zorganizował na arenie turniej sylwestrowy. W 2000 roku utworzono drużynę żużlową, występującą początkowo w II lidze, zaś w 2003 roku w I lidze. Sezonu 2003 warszawscy żużlowcy jednak nie dokończyli, po czym doszło do rozwiązania drużyny.

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowe Podsumowanie Dnia – 20 marca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro
Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz oprogramowania do blokowania reklam.  

Wyłącz AdBlock i wspomóż Nas w działaniu! 

ODŚWIEŻ
Powered By
CHP Adblock Detector Plugin | Codehelppro