Sportowe Podsumowanie Dnia – 3 kwietnia 2021 (sobota)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Za nami hit Bundesligi pomiędzy RB Lipsk a Bayernem Monachium. Ash Barty triumfuje w WTA 1000 w Miami. Pewne zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nad Skrą Bełchatów. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 3 kwietnia 2021.

Piłka nożna

Wróciła piłka klubowa, a z nią mieliśmy okazję śledzić hit Bundesligi. RB Lipsk podejmował u siebie liderujący Bayern Monachium. Goście podchodzili do tego spotkania bez Roberta Lewandowskiego, który doznał kontuzji podczas meczu z Andorą. Brak Polaka był mocno odczuwalny, ponieważ Bawarczycy zdecydowanie rzadziej kreowali sytuacje bramkowe i grali z mniejszą pewnością w ataku. Mimo tych wszystkich problemów zespół z Monachium wygrał spotkanie na szczycie. Jedyną, ale zwycięską bramkę tego spotkania strzelił w 38 minucie gry Leon Goretzka.

Tenis

Ash Barty pokonała Biancę Andreescu i obroniła swój tytuł w turnieju rangi WTA 1000 w Miami. Dla liderki rankingu to 10 tytuł w karierze. Australijka w pierwszym secie szybko przełamała rywalkę, jednak niedługo później sama straciła podanie. Mimo problemów utrzymała koncentrację i wygrała pierwszego seta 6-3. W drugiej partii Kanadyjka musiała się zmierzyć z kontuzją. Pomimo przerwy medycznej nie była ona w stanie kontynuować rywalizacji i przy stanie 4-0 dla Barty oddała mecz kreczem. Na dokładny opis tego spotkania zapraszamy – TUTAJ

Siatkówka

ZAKSA nie zwalnia tempa. Zespół z Kędzierzyna-Koźla pokonał w sobotni wieczór Skrę Bełchatów. W pierwszej partii gospodarze mieli pełną kontrolę nad meczem. Ekipa z Bełchatowa nie wyszła na prowadzenie ani razu w secie, a pierwsza partia zakończyła się wygraną ZAKSY 25:23. W drugim secie obraz gry się nie zmienił, wręcz przeciwnie – zespół z Kędzierzyna-Koźla dominował na boisku jeszcze mocniej i ekspresowo wygrał 25:17. W trzecim secie Skra nawiązała w początkowej fazie seta wyrównaną rywalizację z gospodarzami, ale nie trwało to długo. Z czasem ZAKSA zdobywała coraz większą przewagę i finalnie wygrała 25:23, 25:17, 25:20.