Sportowe Podsumowanie Dnia – 4 kwietnia 2021 (niedziela)

Sportowe Podsumowanie Dnia

Sportowe Podsumowanie Dnia - 4.kwietnia 2021 (niedziela)

Atletico Madryt gubi punkty w meczu na szczycie. Hubert Hurkacz wygrywa turniej ATP 1000 w Miami. Bardzo zacięty pojedynek pomiędzy San Antonio Spurs a Indiana Pacers. Zapraszamy na Sportowe Podsumowanie Dnia – 4 kwietnia 2021.

Piłka nożna

Aby zostać mistrzem Hiszpanii, trzeba wygrywać kluczowe mecze. Z tym zadaniem nie poradziło sobie Atletico Madryt, które przegrało na wyjeździe z Sevillą 0:1. Gospodarze, plasujący się na czwartym miejscu w tabeli, okazję do objęcia prowadzenia mieli już w ósmej minucie gry. Na nieszczęście dla Sevilli Lucas Ocampos nie zdołał zamienić karnego na bramkę. Podopieczni trenera Lopeteguiego nie zamierzali się jednak poddawać. Dominowali na boisku i cierpliwie czekali na okazję do zdobycia bramki. Ta przytrafiła się w 70 minucie, kiedy Marcos Acuna wykorzystał dogranie Jesusa Navasa i dał prowadzenie Sevilli. Atletico nie zdołało odwrócić losów meczu i przegrało spotkanie 0:1. Porażka oznacza, że drugi Real Madryt traci do lidera już tylko trzy punkty, a trzecia Barcelona – cztery, jednak klub z Katalonii ma rozegrany jeden mecz mniej. Walka o mistrzostwo Hiszpanii zapowiada się ekscytująco.

Tenis

Hubert Hurkacz pokonał Jannika Sinnera w finale turnieju ATP 1000 w Miami i został pierwszym Polakiem, który wygrał turniej tej rangi. Polak szybko wyszedł na prowadzenie 3-0 w pierwszym secie, jednak Włoch równie szybko zrewanżował się i zdołał wyrównać na 3-3. W następnych gemach serwisowych Polak miał szanse przełamać Włocha, jednak za każdy razem Sinner wychodził zwycięsko z tych pojedynków. Przy stanie 5-5 Hurkacz bardzo słabo zaprezentował się przy swoim podaniu i w konsekwencji je stracił. Wydawało się, że Włoch już ma wygraną pierwszą partię, jednak nieoczekiwanie przegrał podanie do zera. W tie-breaku lepszy okazał się Polak, który wygrał 7-6 (7-4). W drugim secie Hurkacz ekspresowo wyszedł na prowadzenie 4-0. Sinner co prawda zdołał odrobić jedno z dwóch przełamań, jednak to Polak triumfował w całym meczu 7-6 (7-4), 6-4. Dzięki zwycięstwu Hubert Hurkacz od poniedziałku będzie 16 rakietą globu.

Koszykówka

Nikt przed spotkaniem pomiędzy San Antonio Spurs a Indiana Pacers nie spodziewał się tak zaciętej rywalizacji. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili zaledwie jednym punktem. Dla odmiany przewagę w drugiej kwarcie wypracowali sobie goście, wychodząc na ośmiopunktowe prowadzenie. Spurs zdołali jednak odrobić straty i po czterech kwartach na tablicy wyników widniał remis po 126. O losach meczu zadecydowała dogrywka, a w niej rzutem na taśmę lepsi okazali się Pacers, wygrywając całe spotkanie 139-133. San Antonio po tym meczu zajmuje ósme miejsce w Konfederacji Zachodniej, z kolei Pacers są na dziewiątym miejscu w Konfederacji Wschodniej.