Paryż górą w Monachium

Bayern, po ciężkim i wymęczonym zwycięstwie z RB Lipsk w Bundeslidze, podejmował na własnym stadionie Paris Saint-Germain.

Dobra pierwsza połowa

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny z Paryża. Już w 3 minucie Mbappe po strasznym błędzie bramkarza pokonał go i mieliśmy 1:0. Po utracie gola piłkarze trenera Flicka nie zrobili nic, żeby przejąć kontrolę. W minucie 20 kolejną okazję miało PSG, ale zawodnik był na spalonym i mimo strzelenia gola, bramka nie została uznana. W 28 minucie kolejna dobra akcja paryżan, Neymar podał daleką piłkę do Marquinhosa, a ten pięknym strzałem pokonał Manuela Neuera. W 37 minucie szansa dla Bayernu, Pavard dośrodkował w pole karne, tam znalazł się Choupo-Moting, który z główki pokonał bramkarza, do przerwy mamy 1:2 dla PSG.

Druga połowa również na wysokim poziomie

Po zmianie stron Bayern zaczął dochodzić do głosu. W minucie 58 natomiast cudowną sytuację miał Mbappe, niestety przegrał pojedynek z Neuerem i nie trafił do bramki. Trzy minuty po tej sytuacji Joshua Kimmich podał do Thomasa Muellera, który strzelił gola na remis. Kilka minut później odpowiedź PSG, Mbappe popisał się piękną indywidualną akcją i pokonał bramkarza – mamy już 3:2. Po tej bramce Bayern cały czas naciskał, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Navas. Sytuacja nie uległa zmianie i Bayern przegrał pierwszy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2:3.

Bayern 2 : 3 PSG