Fenomenalne ściganie w Gdańsku z ROW-em Rybnik (relacja)

Fenomenalne ściganie w Gdańsku z ROW-em Rybnik (relacja)

Fenomenalne ściganie w Gdańsku z ROW-em Rybnik (relacja)

Fenomenalne ściganie w Gdańsku z ROW-em Rybnik (relacja). Drużyna ze Śląska przyjechała na starcie z Wybrzeżem w osłabionym składzie, gdyż Jepsen Jensen zachorował na koronawirusa. Mecz jednak okazał się emocjonującym widowiskiem, a zakończył się remisem 45-45.

Fenomenalne ściganie w Gdańsku z ROW-em Rybnik (relacja). Już  od pierwszego wyścigu wiele się działo. Na wejściu w pierwszy łuk upadł Kacper Gomólski po walce z Krystianem Pieszczkiem. Decyzją sędziego został wykluczony zawodnik Wybrzeża Gdańsk.  W powtórce Jamróg do końca atakował Gomólskiego, jednak bezskutecznie. Cenny punkt dla gości przywiózł Trofimow i pierwszy wyścig zakończył się wynikiem 4-2 dla ROW-u.  W drugim wyścigu dnia Giera i Tudzież pokonali juniorów gospodarzy.

Druga seria rozpoczęła się od remisu. Na wejściu w pierwszy łuk walkę toczyła czwórka zawodników. Na pierwszym miejscu znalazł się Jamróg i on wygrał bieg. Tuż za nim przyjechał Trofimow. Zaś na końcu walkę toczyli Gruchalski z Holtą. Zwycięsko wyszedł zawodnik ROW-u Rybnik.

Jensen wygrał start w biegu 7, jednak niespodziewanie na drugiej pozycji jechał Giera. Ten jednak popełnił błąd i skorzystał na tym Pieszczek. Giera nie dojechał do mety, zanotował defekt na ostatnim miejscu.

Upadek w wyścigu 9 zaliczył Krystian Pieszczek po walce z Sergiejem Łogaczowem. Został on po raz drugi wykluczony z wyścigu. W powtórce zwyciężyła para gości w stosunku 4-2.  Kolejny upadek miał miejsce w biegu 10, gdyż upadł Przemysław Giera na wejściu w pierwszy łuk, zaś na wyjściu z niego upadł Mateusz Tudzież. Drugi z juniorów ROW-u musiał sam zmierzyć się z parą Wybrzeża, gdyż jego kolega z pary został wykluczony. Nie obronił wygranej i drużyna gospodarzy wygrała w stosunku 5-1.

W 11 biegu dnia Holta pewnie dojechał do mety na pierwszej pozycji, Pieszczek bezskutecznie naciskał Gomólskiego. ROW po tym wyścigu wrócił na prowadzenie.

Przed biegami nominowanymi drużyna gości, w osłabionym składzie, wygrywała w Gdańsku.

Biegi nominowane

W wyścigu 14 Pieszczek minął Holtę na początku drugiego okrążenia i ruszył do ataków za Trofimowem. Holta zanotował defekt, jadąc na ostatnim miejscu. Gospodarze wyrównali wynik w stosunku 42:42. Tym samym cały mecz miał się rozstrzygnąć w biegu 15.  Rybniczanie wyszli na dwie pierwsze pozycje, jednak Kułakow na drugim okrążeniu wyszedł na drugie miejsce przed Łogaczowa. Jamróg na ostatnich metrach wyszedł na trzecie miejsce i tym samym uratował Gdańsk przed porażką.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowe Podsumowanie Dnia  4 kwietnia 2021 (niedziela)

1 thought on “Fenomenalne ściganie w Gdańsku z ROW-em Rybnik (relacja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *