Londyn po raz drugi Czerwony

Arsenal, po pewnym zwycięstwie z West Brom 3:1, w ten środowy wieczór podejmował ekipę Chelsea Londyn.

Pierwsza połowa z przewagą Chelsea

Spotkanie zaczęło się bardzo wyrównanie, obie ekipy walczyły o środek boiska. Z upływem czasu coraz bardziej do głosu dochodziła Chelsea i to ona prowadziła grę. W 12 minucie fatalnie zachował się Pablo Mari, który nie dobiegł do piłki zagranej przez Gabriela. Do piłki dobiegł Havertz i na pełnej szybkości ruszył na bramkę Leno, niestety mimo to chybił, a wynik spotkania nie zmienił się. Kilka minut później do dramatu doszło pod bramką The Blues. Jorginho podał do Kepy, który nie zorientował się, że piłka leci w stronę bramki. Na szczęście odbił piłkę, jednak ta trafiła pod nogi Aubameyanga, który zagrał piłkę do Smith Rowa, a on celnym strzałem pokonał bramkarza i mamy 1:0. Po bramce Chelsea cały czas utrzymywała się przy piłce i kreowała sytuacje. Jednakże oprócz strzału Mouta i Havertza nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Druga połowa pod dyktando gospodarzy

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie zmieniała się. Podopieczni Thomasa Tuchela grali zdecydowanie lepiej: duże posiadanie piłki, dobra wymienność pozycji  i przewaga w środkowej strefie boiska. Mimo to Chelsea nie stwarzała dużego zagrożenia. Brak groźnych strzałów na bramkę i wychodzących prostopadłych podań. Większość spotkania pokazuje, jak wiele sił obie ekipy musiały wykrzesać w tym napiętym sezonie Premier League. W 89 minucie ekipa Chelsea miała wspaniałą okazję na wyrównanie, ale dwie poprzeczki uratowały ekipę gości. Ostatni gwizdek i Arsenal po raz drugi w tym sezonie ogrywa ekipę The Blues.

Chelsea 0–1 Arsenal