Berrettini – Hurkacz: Finał nie dla Polaka

Berrettini - Hurkacz

Źródło: Twitter/Wimbledon

Pierwszy półfinał w Wimbledonie. Hubert Hurkacz po wygranej 3-0 z Rogerem Federerem w walce o finał podejmował Matteo Berrettiniego.

Pierwszy set z dużą przewagą Włocha

Pierwszego gema na sucho wygrał Hurkacz. W drugim gemie tak samo grał Włoch. W trzecim gemie Polak miał problemy, ale przy stanie 0-40 odrobił i wygrał swoje podanie. Czwartego gema po raz kolejny serwujący wygrał na sucho. W piątym znowu do zera wygrał Hurkacz. Przeciwnik Polaka miał problemy w gemie szóstym , ale w konsekwencji wygrał na przewagi i wyrównał 3-3. W gemie następnym najpierw było 0-15, potem Polak wyrównał. Przy wyniku 40-30 Hurkacz popełnił błąd i Włoch go przełamał. Kolejnego gema przy serwisie pewnie bez problemów wygrał do 15 Berrettini. W gemie dziewiątym Hurkacz znowu miał problemy, najpierw przegrywał 0-15, później 15-30, przy stanie po 40 Hurkacz wyrzucił i mieliśmy piłkę setową dla Berrettiniego, co stało się faktem. Tym samym Hubert Hurkacz przegrał pierwszego seta 6-3.

Drugi set i deklasacja Włocha

Pierwszego gema Włoch wygrał pewnie do 0. W drugim gemie Hurkacz popełnił dwa niewymuszone błędy, tym samym został przełamany przez Włocha i to do zera. Trzeciego gema Berrettini pewnie wygrał z różnicą taką, że do 15. W pierwszych gemach było widać mało pewnego Polaka w odróżnieniu od Włocha, który z każdym podaniem rósł. W czwartym gemie Hurkacz grał dobrze, ale popełniając dwa błędy, niestety został przełamany i mieliśmy już cztery do zera. Piąty gem, Hurkacz niespodziewanie wyszedł na prowadzenie 40-30, ale potężny serwis i forhend Włocha dał mu zwycięstwo i wynik 5-0. W szóstym gemie Hurkacz po raz kolejny został przełamany, a w konsekwencji przegrał seta do zera.

Trzeci set wyrównany

Pierwszego gema w tym secie Włoch pewnie wygrał. W drugim gemie nareszcie mogliśmy się cieszyć, gdyż Polak wygrał go do 30. Trzeci gem to pewne zwycięstwo Włocha do 15. W przypadku czwartego gema Hurkacz obronił swoje podanie. W kolejnym gemie Włoch dzięki dwóm asom i pewnej grze wygrał go do 15. Warto zaznaczyć, że był to jego już 12 as w meczu. Gem szósty na sucho dla Hurkacza. Gema siódmego pewnie wygrał Berrettini. W kolejnym gemie Hurkacz wygrał swoje podanie i wyrównał stan meczu na 4-4. Dziewiątego gema, tak jak poprzedniego, na sucho wygrał Włoch. Następny gem przy podaniu Hurkacza mógł być decydujący o wyniku całego spotkania, ale dzięki odwadze Polaka i pomocy Włocha wyszedł na prowadzenie. Niestety Berrettini wyrównał na 40-40 dzięki swojemu dobremu forhendowi. Polak nie dał się i zagrał asa, chwilę później wyrzucił piłkę i znów mieliśmy wyrównanie. W kolejnym zagraniu Hurkacz dwa razy popisał się dobrymi zagraniami i wyrównał stan meczu na 5-5. Gem jedenasty bez historii do zera dla Włocha. Gema następnego Hurkacz zagrał dobrze, wygrał gema dwunastego. Sytuacja ta doprowadziła nas do pierwszego tie breaka.

Tie break dla Polaka

Pierwsza wymiana dała miniprzełamanie Polakowi. Druga wymiana, Włoch uderzył w siatkę, co dało wygraną Polakowi. Trzecia wymiana – dobry serwis i mamy kolejny punkt.  Następna wymiana i mamy czwarty punkt dla Hurkacza. Odpowiedź asem – mamy pierwszy punkt Włocha. Szósty punkt przy dobrej wymianie dla Hurkacza. Błąd niewymuszony i mamy drugi punkt dla Włocha. Następna wymiana – dobra gra przy siatce i mamy szósty punkt. Kolejny dobry as i trzeci punkt dla Berrettiniego. Dziewiąty minipunkt zdecydował, Hurkacz zagrał fenomenalnie i wygrał trzeciego seta 7-6, a w tie breaku 7-3.

Czwarty set dla Berrettiniego

Po pięciominutowej przerwie zaczął się pierwszy gem kolejnego seta. Hubert Hurkacz był niestety bardzo pasywny, co dało kolejne przełamanie Włochowi. Kolejny gem bez historii dla Berrettiniego. Trzeci gem pewny do zera dla Polaka. Kolejny gem do 15 dla Włocha. Piąty gem bardzo wyrównany, ale dobra dyspozycja Hurkacza dała mu wygraną. Gem szósty z problemami, ale wygrany przez Włocha. Siódmy gem do 15 dla Hurkacza. Gem ósmy na sucho dla Berrettiniego. W gemie dziewiątym dobra dyspozycja Hurkacza dała mu zwycięstwo na przewagi i przedłużenie gry na korcie. Dziesiąty gem zdecydował, Włoch wygrał go, a w konsekwencji cały mecz 3-1.

Berrettini – Hurkacz: 6-3, 6-0, 6-7(3-7), 6-4