TOKIO 2020 – Co działo się w nocy? – 24.07

Co działo się w nocy

Co działo się w nocy? Pierwsza noc z igrzyskami w Tokio za nami. Jak poradzili sobie Polacy? Zapraszamy do naszego zestawienia.

1:30 – Karabin pneumatyczny – Aneta Stankiewicz 

Aneta Stankiewicz mimo bardzo dobrych momentów uplasowała się na 15 pozycji i nie awansowała do finału. 
W najlepszym momencie Polka była czwarta. Na końcowy wynik spory wpływ miała prawdopodobnie kontuzja kolana. 

2:00 – Szermierka – Szpada kobiet – Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga i Ewa Trzebińska

Najszybciej odpadła Trzebińska. W 1/16 rywalizowała ona z byłą mistrzynią Europy, z którą jednak toczyła dość wyrównany pojedynek. Przegrała jednym punktem. 
Dwie pozostałe reprezentantki naszego kraju odpadły w 1/8 rywalizacji. Jarecka mimo początkowo bardzo dobrej postawy przegrała z Rosellą Fiamingo, natomiast Knapik-Miazga mimo teoretycznie najłatwiejszej przeciwniczki (Man Wai Vivian Kon) przegrała w najgorszym stylu spośród wszystkich Polek. 

2:00 – Tenis stołowy kobiet – Natalia Partyka 

Partyka bez kłopotów pokonała Australijkę Michelle Bromley 4:0 (11:3, 11:5, 11:5, 11:7). W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Diną Meshreff.

4:00 – Tenis kobiet / Tenis mężczyzn – Iga Świątek / Kamil Majchrzak 

Iga Świątek łatwo i szybko pokonała w pierwszej rundzie turnieju tenisowego igrzysk olimpijskich w Tokio Niemkę Monę Barthel. Reprezentantka Polski spędziła na korcie jedynie 68 minut, wygrywając 6:2, 6:2. Natomiast Kamil Majchrzak przegrał 4:6, 2:6 z Miomirem Kecmanoviciem. 

4:00 – Tenis mężczyzn debel – Hurkacz / Kubot

Polska dwójka męska przegrała z Janem-Lennardem Struffem i Alexandrem Zverevem. Niemcy od początku byli zdecydowanymi faworytami. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 7:6. 

4:00 – Kolarstwo szosowe ze startu wspólnego mężczyzn – Kwiatkowski, Majka, Bodnar 

Wyścig zapowiadał się ciężko i tak też było. Michał Kwiatkowski zakończył wyścig jako 11. Rafał Majka zajął 19. miejsce. Maciej Bodnar dotarł na metę w jednej z dalszych grup. Tak jak pokazują miejsca, najbliżej czołówki był Kwiatkowski, któremu jednak zabrakło sił na decydującym odcinku. 

4:30 – Boks kobiet – Karolina Koszewska 

Polka zdominowała Szaknozę Junusową i zwyciężyła jednogłośnie na punkty (30:27 dla Polki). Tym samym Koszewska stała się pierwszą polską pięściarką, która wygrała swój pojedynek na IO. 

4:35 – Koszykówka 3 vs 3 

Reprezentacja Polski uległa reprezentacji Łotwy 14:21. Biało-Czerwoni nieźle punktowali, ale słabo spisywali się w obronie. Spotkanie zakończyło się 2 minuty przed końcem (przepis o 21 punktach).

Zobacz także [PRZEJDŹ] 
Obserwuj nas [TUTAJ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *