Max Verstappen najlepszym sportowcem Holandii

Zródło:TVP Sport

Źródło : TVP Sport

Mistrz świata Formuły 1 2021 roku Max Verstappen został wybrany najlepszym sportowcem Holandii w 2021 roku. Natomiast najlepszą sportsmenką została złota medalistka z Tokio w biegach na 5000 i 10000 m Sifan Hussan.

Holender w plebiscycie pokonał kolarzy Nieka Kimmanna i Harrie Lavreysena, którzy w igrzyskach w Japonii wywalczyli złote medale – odpowiednio – w wyścigu BMX oraz sprincie w zawodach na torze.

Maxa Verstappena spełnione marzenia

Dla Maxa Verstappena ten rok jest spełnieniem wszystkich marzeń. Zdetronizował 7-krotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona. Walka o mistrzostwo trwała do ostatniego okrążenia wyścigu w Abu Zhabi kończącego sezon.  Ogromne zamieszanie wywołał samochód bezpieczeństwa, który pojawił się po wypadku Nicholasa Latifiego. Wówczas Verstappen dzięki temu, że miał świeższy komplet opon, wyprzedził Hamiltona na ostatnim okrążeniu wyścigu i zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata.

Nowy mistrz świata nie mógł odebrać nagrody dla najlepszego sportowca, ponieważ obecnie przebywa na urlopie po ciężkim sezonie.