Kozłowski odchodzi z Pogoni za duże pieniądze! Kosmiczna kwota w polskiej trzeciej lidze…

Kacper Kozłowski

https://pogonszczecin.pl/newsy/20220105082648?fbclid=IwAR1Gctg6rXVtXQvuTaqlWO4jNmZzzcSH-md0GVO7dqflbAUK-hu-PzgO5dc

Wszystkie spekulacje i plotki potwierdzone! Kacper Kozłowski na zasadzie transferu definitywnego zamienia Pogoń Szczecin na Brighton & Hove Albion FC. Jest to drugi najwyższy transfer w historii Ekstraklasy – Pogoń Szczecin zarobi 10 mln euro, ale który polski klub bardziej na tym skorzystał?

Drugi najdroższy transfer

Kwota 10 mln euro, którą wyłożyło Brighton, jest drugą najwyższą, za jaką kupiono piłkarza grającego w Ekstraklasie. Dodatkowo cieszy fakt, że jest to kolejny raz, kiedy angielski klub daje tak duże pieniądze za polskiego młodzieżowca. To właśnie działacze Mew ustanowili transferowy rekord, płacąc 11 mln za Jakuba Modera, który notabene jest teraz podstawowym zawodnikiem ich klubu. Co ciekawe, Pogoń otrzyma rzecz jasna lwią część zapłaconej kwoty, ale to inny polski klub skorzysta na tej transakcji bardziej. Mowa tu o Bałtyku Koszalin. Drużyna, która występuje obecnie w trzeciej lidze, z racji procentu w kontrakcie swojego wychowanka otrzyma aż 4 miliony złotych (10%)! Jest to astronomiczna kwota dla klubu z tego poziomu. Wystarczy dla porównania wspomnieć, że budżet Warty Poznań, która gra 3 poziomy wyżej, wynosi około 10 mln złotych. Jak informuje Pogoń Szczecin – płatność zostanie rozłożona na raty.

Nastroje w Szczecinie

Pogoń pozbyła się tym samym swojego najcenniejszego zawodnika, ale do tego prędzej czy później i tak musiało dojść. Kacper Kozłowski, jak każdy młody lub wyróżniający się w Polsce piłkarz, był przeznaczony czysto na wygenerowanie dużego zastrzyku gotówki dla klubu. Tym samym nastroje w Szczecinie nie są bynajmniej grobowe:

Nadszedł moment, którego tak naprawdę wszyscy od pewnego czasu się spodziewaliśmy mówi szef pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. O usługi Kacpra od wielu lat zabiegało wiele klubów i było oczywiste, że przyjdzie w końcu taka chwila, kiedy się pożegnamy.

Wszystkie wypowiedzi działaczy Dumy Pomorze można przeczytać tutaj.

Dotychczasowe wyniki

Transfer 18-latka jest oczywiście inwestycją w przyszłość. Na razie liczby, jakie wykręcił, są dobre, ale pod warunkiem, że mierzymy je przez pryzmat jego młodego wieku. A więc wszystko opiera się na posiadaniu nadziei, że młody pomocnik z Pomorza dalej będzie się w takim tempie rozwijał. Spójrzmy jeszcze na koniec na jego statystki z reprezentacji i Pogoni, które prezentują się następująco:

 

  Reprezentacja  Ekstraklasa  Puchar Polski  Conference League
Występy 6 40 1 2
Bramki 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro
Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz oprogramowania do blokowania reklam.  

Wyłącz AdBlock i wspomóż Nas w działaniu! 

ODŚWIEŻ
Powered By
CHP Adblock Detector Plugin | Codehelppro