Arsenal z cennym remisem przed rewanżem

Liverpool - Arsenal

Źródło: Commons.wikimedia/ Ank Kumar

Arsenal po porażce w Pucharze Anglii z Notingham Forrest 1:0, dziś na stadionie Anfield podejmie Liverpool w pierwszym meczu półfinałowym EFL Cup.

Pierwsza połowa pechowa dla gości

Mecz zaczął się bardzo spokojnie po obu stronach. W 11 minucie z powodu urazu zszedł Cedric, a jego miejsce zajął Chambers. Gra Kanonierów od początku nie wyglądała dobrze. Piłkarze Artety odnotowywali liczne straty. W dodatku w 24 minucie Xhaka ostro sfaulował i dostał czerwoną kartkę. Od tego momentu Liverpool grał z przewagą jednego zawodnika. Cztery minuty później kolejną zmianę ze względu na obraz gry zrobił trener gości. Z boiska zszedł Nketiah, a zamiast niego pojawił się kolejny obrońca Holding. Po 30 minucie to ekipa gospodarzy posiadała piłkę i kreowała grę. Mimo to nie udało im się w większym stopniu zagrozić bramce Ramsdale. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa

Po przerwie ekipa The Reds nadal kontrolowała mecz oraz rozgrywała piłkę. Mimo to mieli mało szans na pokonanie bramkarza, co z minuty na minutę frustrowało ich. Drużyna Arsenalu zaś nastawiała się głównie na kontry. Ta taktyka w 71 minucie dała idealną sytuację na prowadzenie gości, ale Saka posłał strzał prosto w bramkarza. Po paru minutach mieliśmy kolejną kontrę, ale zakończyła się ona fiaskiem. Od 80 minuty do słowa dochodziła głównie drużyna Liverpoolu. Dobra gra w obronie Kanonierów powodowała, że na tablicy wyników mieliśmy wynik bezbramkowy. W końcówce doskonałą okazję miał Minamino, ale nie trafił na pustą bramkę. Tym samym pierwszy półfinałowy mecz EFL Cup zakończył się wynikiem 0 – 0.

Liverpool 0 – 0 Arsenal

Żółte kartki: 57’ Robertson 72’ Gabriel

Czerwone kartki: 24’ Xhaka

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (76’ Williams)– Matip (76’Gomez) – van Dijk – Robertson – Henderson – Fabinho ( 75’ Oxlade-Chamberlain) – Milner (61’ Jones) – Minamino – Firmino – Diogo Jota

Arsenal: Ramsdale – Cedric (11’Chambers) – White – Gabriel – Tierney – Lokonga – Xhaka – Saka (81’ Tawares) – Lacazette – Martinelli – Nketiah (28’ Holding)