Wywiad z koordynatorem Najlepszej Szkółki w województwie zachodniopomorskim

wywiad z koordynatorem najlepszej szkółki

Jednym z punktów naszego plebiscytu jest rozmowa z przedstawicielem Najlepszej Szkółki w danym województwie. Dziś przedstawiamy wywiad z koordynatorem Najlepszej Szkółki w województwie zachodniopomorskim – ISF Pogoń Barlinek.

Na początek prosiłbym o krótkie przedstawienie klubu.

Indywidualna Szkoła Futbolu Pogoń Barlinek powstała w 2015 roku. W chwili obecnej skupia blisko 130 piłkarzy i piłkarek z Barlinka oraz pobliskich miejscowości. Zajmujemy się szkoleniem dzieci we wszystkich kategoriach wiekowych. Szkolimy już od 3 roku życia! Występujemy w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie jest zgłoszonych 9 naszych drużyn: po dwie drużyny skrzata, żaka i orlika, a także młodzik terenowy. W ligach wojewódzkich występują młodzik straszy i junior młodszy. Nad całością czuwa 6 licencjonowanych trenerów oraz 5 asystentów.

Żyjemy w czasach swego rodzaju kłótni na temat szkolenia. Zabawa czy jednak wynik. Jak to wygląda w Pogoni?

Jesteśmy przekonani, że w początkowych etapach szkolenie musi zaczynać się od zabawy. Wynik pełni drugoplanową rolę. Naszym zdaniem podstawowym błędem trenerów/szkółek jest stawianie od najmłodszych lat na wynik zespołowy, a nie na indywidualne wyszkolenie. Jak dobrze wiemy, wynik drużynowy nie zawsze przekłada się na indywidualny rozwój piłkarski. Wraz z dorastaniem zawodnika przemycamy tzw. wynik. W końcowym etapie szkolenia właśnie on robi się coraz ważniejszy. Nasze spojrzenie na szkolenie właśnie w taki sposób trwa już siedem lat, dziś są tego efekty.

Kiedy sięgnę pamięcią, to przegrywaliśmy sporą część spotkań. Chcieliśmy nauczyć jak najwięcej, pomijając wynik. Byliśmy cierpliwi i teraz wiemy, że warto było czekać!

Jak duże są ambicje klubu?

Wychowanie zawodników, którzy przedostaną się i poradzą sobie w najwyższych ligach w Polsce i Europie. Mamy też bardziej lokalny cel. Odbudowa drużyny seniorskiej bazując na wychowankach. Długofalowo awans owej drużyny na szczebel co najmniej 4 ligi. 

Co klub chce zrobić, żeby owe ambicje zrealizować?

Utrzymując jak najwyższy poziom szkolenia poprzez rozwój własny trenerów oraz klubu. Ponadto wciąż pracujemy nad wprowadzeniem naszej młodzieży do zespołu seniorów Pogoni Barlinek. Cel został postawiony kilka lat temu, dziś już jesteśmy bardzo blisko i ten długo wyczekiwany moment nastąpi lada chwila. Liczymy na to, że już w tym roku na boisku pojawi się kilku naszych wychowanków.

Zobacz także – TUTAJ
Obserwuj nas – TUTAJ


# Wywiad z koordynatorem Najlepszej Szkółki w województwie zachodniopomorskim 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro
Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz oprogramowania do blokowania reklam.  

Wyłącz AdBlock i wspomóż Nas w działaniu! 

ODŚWIEŻ
Powered By
CHP Adblock Detector Plugin | Codehelppro