Kolejny sprawdzian ZAKSY Strzelce Opolskie niezaliczony

Kolejny sprawdzian ZAKSY Strzelce Opolskie nie zaliczony.

źródło: BednarekFotografia Rafał Bednarek

Kolejny sprawdzian ZAKSY Strzelce Opolskie niezaliczony. W meczu 20. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z AZS AGH Kraków 0:3 (20:25, 20:25, 29:31). Była to 14. porażka siatkarzy ze Strzelec Opolskich w tym sezonie.

Udany rewanż krakowian, gdyż pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną ZAKSY 3:0. Tym razem jednak gospodarze po wyrównanej walce ulegli Akademikom.

Pierwszego seta od dobrych zagrywek rozpoczął Adam Miniak. Później zespół gości utrzymywał swoją dwupunktową przewagę. Gospodarzom nie można było odmówić walki. Jednak cały czas na prowadzeniu utrzymywał się AZS, który kontrolował grę już do końca zwycięskiego seta.

W drugiej odsłonie goście szybko narzucili rywalom swój rytm gry. Po stronie ZAKSY kolegów do walki próbował poderwać Grzegorz Wójtowicz. Jednak Akademicy punktowali niemal w każdym elemencie. Bardzo dużo błędów własnych gospodarzy spowodowało to, że przegrali kolejnego seta również do 20 punktów.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, pomimo iż podopieczni Rolanda Dembończyka mieli spore trudności z przyjęciem serwisów. Jednak ZAKSA walczyła do końca. W końcowej fazie doprowadzili do remisu 22:22. Końcówka seta była bardzo nerwowa 24:24. Ostatecznie po dwóch zablokowanych akcjach triumfowali Akademicy 31:29.