Gwardia Opole uległa Łomży Vive Kielce 22:27

PGNiG Superliga: Gwardia wróciła do gry w Stegu Arena Opole. Mimo słabszej pierwszej części spotkania gospodarze toczyli wyrównany bój z mistrzem Polski w drugiej połowie.

Niespodzianki być nie mogło, albowiem Gwardziści podejmowali Łomżę Vive Kielce. Wstydu też nie przynieśli, gdyż w starciu z mistrzem Polski przegrali tylko pięcioma bramkami. O ich porażce zadecydowała głównie pierwsza połowa, którą przegrali 8:15.

W drugiej odsłonie meczu opolanie wreszcie zanotowali bardzo dobry okres gry, w czasie którego zdobyli cztery trafienia z rzędu. W odpowiednim momencie jednak goście wiedzieli, kiedy przyśpieszyć, a tym samym zwiększyli dystans do naszych szczypiornistów, wygrywając całe spotkanie.

Gwardia Opole – Łomża Vive Kielce 22:27 (8:15)

Vive: Wolff, Kornecki – Sanchez, Migallon, Nahi 3, Surgiel 1 – Sićko 1, D. Dujszebajew 1, Kulesz – Karacić 2, Olejniczak 1, Thrastarson – A. Dujszebajew 1 – Moryto 10 (3), Yusuf 4 – Tournat 1, Karaliok 2
Gwardia: Malcher, Ałaj – Fabianowicz, Ścisłowicz 1 – Monczka 5 (1), Sołowiew 2 – Zarzycki 5, Milewski, Sosna 1 – Morawski, Zadura 1 – Mauer 2 (2), Stefani – Jankowski 5, Klimków, Kucharzyk