Iga Świątek wygrała turniej WTA w Dausze!

Iga Świątek wygrała turnieju WTA 1000 w Dausze

Cóż za miłe popołudnie dla fanów polskiego tenisa. Iga Świątek pokonała w finale turnieju WTA 1000 w Dausze Estonkę Anett Kontaveit 6-2, 6-0.

Fantastyczny tydzień w Dausze ma za sobą Iga Świątek, która wygrała turniej WTA 1000. W finale jej przeciwniczką była czwarta rakieta świata Estonka Anett Kontaveit. W bezpośrednich starciach między paniami na 4 rozegrane mecze mieliśmy stan 2-2.

Przebieg meczu był jednostronny, ponieważ Iga Świątek zdominowała Estonkę, nie dając jej jakichkolwiek szans na nawiązanie równorzędnej walki. Polka była w świetnej dyspozycji serwisowej, gdyż na swoim koncie zanotowała 5 asów. Świątek miała wysoką skuteczność pierwszego serwisu (76%), co przełożyło się na świetne statystyki w wygranych piłkach po pierwszym serwisie (74%).

O dominacji Igi Świątek świadczy wynik drugiego seta. Polka rozbiła w nim Estonkę 6-0, czym przypieczętowała zwycięstwo w turnieju. Mecz trwał 66 minut.

Dla Igi Świątek jest to czwarty wygrany turniej w seniorskiej karierze. Wcześniej oprócz zwycięstwa w wielkoszlemowym French Open w 2020 roku Polka triumfowała również w dwóch turniejach z cyklu WTA Tour w 2021 roku (w Adelajdzie i w Rzymie).

Dzięki wygranej w Dausze Iga Świątek od poniedziałku awansuje na czwarte miejsce w światowym rankingu tenisistek WTA.